advrtl

19 Nisan 2012

Şifalı Kabuklar...

Elma Kabuğu;
Uzmanlar özellikle kabızlığı karşı elmanın kabuğuyla yenmesinini öneriyor. Düzenli yenilen elma kötü kolestorlü düşürürken, iyi kolestrol oranını 4 kat arttırıyor. Ayrıca kabuklu yenen elma dişlerin temizlenmesine yardımcı olup diş minelerine masaj yapıyor ve diş etlerinin bağ dokularını sıkılaştırıyor.


Kızılcık Kabuğu;
Kızılcığın kabuğu ateş düşürücü ve güçlü bir ishal kesicidir. İdrar enfeksiyonu geçiren bayanların bu sorununa yardımcı oluyor. Böbrek taşlarının tedavisinde kullanılıyor. idrardaki köyü kokuları gideriyor.


Nar Kabuğu;
Bağırsak kurtlarının dökülmesine ve bağırsakların parazitlerden temizlenmesine yardımcı oluyor.


Limon Kabuğu,
C vitamini açıksından oldukça zengin olan limon kabuğu etli kısmından daha faydalı. Limon kabuğunda bulunan d-limonene adlı madde tümör gelişimini ve cilt kanseri riskini engelleyerek önemli ölçüde düşürüyor. Kadınların yumurtalık kanseri riskine de azalttığı ortaya çıkmıştır.


Portakal Kabuğu;
Selülitlerin giderilmesine önemli ölçüde yardımcı oluyor. Vücuttaki sarkma ve kırışma probleminin giderilmesinde kullanılıyor.


Salatalık Kabuğu;
İçeriğinde neredeyse hiç kalori bulunmayan salatalığın kabuğu kırışıklığı önlüyor ve doğal bir cilt bakım ürünü oluyor.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız, düşünceleriniz benim için çok önemli...
Yorum bıraktığınız için teşekkür ederim...

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...